Zeynep Mansur Kimdir


Zeynep Mansur Biyografisi

Şarkıcılığın çocukluk hayali olduğunu ve şu an hayalini yaşadığını söyleyen Mansur, şarkıcılığın yanı sıra yazarlık, modellik, oyunculuk, sunuculuk gibi bir çok farklı sektörde başarılı işlere imza attı. Sosyal sorumluluk projelerine de her zaman destek veren Zeynep Mansur, bazı sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyor.

TGRT‘de 2003 yılında perşembe günleri 10.00-12.00 arasında yayınlanan spor-magazin programı “Tele Kritik” adlı programı sundu.

1998’de yönetmen Abdullah Oğuz‘un çektiği Milliyet’in araba kampanyası reklam filminde rol aldı. Müslüm Gürses‘in “Hangimiz Sevmedik” klibinde rol aldı.

1995 yılında Best Model Yarışması’nda 6.oldu. 1995 yılında şarkıcılığa başladı ve ilk olarak Bursa‘da genç assolist Binnaz Avcı ile çalışan Zeynep Mansur, sahnelere ilk kez Bursa’da ‘merhaba’ dedi

Faruk K‘dan dans dersleri alan Mansur, ilk single’ı olan “Beyaz Sevdalar”ı, 2000 yılında yayınladı. Albüme adını verdiği bu şarkının sözlerini kendisi yazan Zeynep Mansur, bunu büyük aşk yaşadığı Beyaz’a (Beyazıt Öztürk) ithaf ettiğini itiraf etmişti.

1976 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Mısırlı bir baba ve Arnavut Türk kökenli bir annenin dört çocuğunun üçüncüsüdür. İki abisi, bir kız kardeşi vardır. Babası Mısır’da yaşarken o annesi ile beraber Ankara’da yaşadı. Babasını dört yaşından sonra hiç görmedi.

Şarkıcılığının yanı sıra yazdığı kitaplar ile çalışma hayatına devam etti. 2003 yılında düz yazılardan oluşan ilk kitabı -kaybettiği dedesine ithaf ettiği- “Sarı Saçlarımı Kestim”i çıkardı. Bu kitabın tüm gelirini Darülaceze‘nin eksik ihtiyaçlarını gidermek için bağışladı. Ardından, “Platonik Bir Aşk” ve onun devamı niteliğinde olan “Gidiyorum Bu Aşktan” isimli romanlarını yayınladıktan sonra, ilişkilere yönelik “Ben Erkek Olsaydım” isimli kitabı yayınlandı. 2014 yılında ise “Sonbahar” isimli bir roman yazdı.

19 yaşında geçirdiği çok büyük bir trafik kazasında arkadaşını kaybeden Zeynep Mansur,bir yıl yatalak yaşadı. Geçirdiği iki büyük ameliyat sonrası ve azmiyle o kötü günlerin hayatındaki izlerini sildi.

17 yaşında ilk olarak Ankara‘da, o yılların çok önemli bir gazinosu olan Altınnal Gazinosu’nda sahne aldı. 1998 yılında Ankara’dan istanbul’a geldi. İstanbul’da çeşitli gazino ve barlarda sahne aldı. 2000 yılında sözlerini kendisinin yazdığı “Beyaz Sevdalar” isimli albümünü çıkardı. Ardından 2003 yılında “Yüzde Yüz Severim”, 2007’de “Sen Nasıl İstersen”, 2013 yılında “Yudum Yudum” ve 2016 yılında “Yine Bana Zor Geliyor” albümlerini çıkardı.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 173 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 06 Ağustos 2017

Cevap bırakın