Yüz Lekeleri Nasıl Kapatılır


Yüz Lekeleri Nasıl Kapatılır

Çoğu insanın derdine çare bulamadığı yüzdeki lekeler güneş lekesi yada sivilce lekesi olarak görebiliriz. Vücudumuzda oluşan ve çeşitli cilt sorunlarıyla karşılaştığınız Yüzdeki lekeler nasıl kapanır veya sivilceleri doğal maskeler sayesinde hızlı bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

Fakat bu tavsiye edilen tedavi yöntemlerini düzenli kullanmanızdan sonra etki ettiği için bu lekeleri makyaj tekniği ile gizleyebiliriz.

GÜNEŞ LEKELERİNİ KAPATMA

Kadınların nefret ettiği bu lekeler genellikle kahverengi renkte olurlar, bu lekeleri sarımsı tonlarda kapatıcılar yardımı alarak gizleyebilirsiniz. Bu kapatıcılar ciltle bütünleştirilmeli ve çok dikkatli bir şekilde cilde dağıtılmalıdır. Kapatıcının üzerine fondöten sürdükten sonra pudra yardımı alarak makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Güneş lekelerini makyaj yapmadan kapatmak istediğiniz takdirde pudra kullanarak çok basit bir şekilde kapatabilirsiniz.


Çoğu insan bu sıkıntıyla karşılaşmıştır. Yüzünüzdeki lekeleri kapatmak ve cilt renginizi dengede tutmak için makyaj yapmadan önce kapatıcı olarak kullanılan ürünlerin uygulanması daha iyi sonuç verecektir. Yüzdeki kırmızı renkte olan sivilceleri, yeşil renkteki kapatıcılar sayesinde gizleyebilirsiniz. Kırmızı renginin kapatıcı yeşil ile yüzdeki kırmızı renkteki lekelerin görünümleri azaltılabilir.

Bu kapatıcıları Yüzdeki lekeleri dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra kapatıcıların üzerine fondöten sürerek mutlu sonra ulaşabilirsiniz. Yüzünüzdeki lekelerin üzerine fondöten kullanımı bazen işinize yaramamaktadır. Cildin daha uzun süre lekelerden arındırılmış şekilde görünmesini kapatıcılar sayesinde ulaşabilirsiniz.

Leke giderici bitkisel maske tarifi

1 Çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Yarım tatlı kaşığı karbonat

Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

1 Çorba kaşığı yoğurt

Yüzdeki lekeler nasıl kapanır Tarifimizde limon ve yoğurdu çorba kaşığı ile iyice karıştırdıktan sonra karbonat ve zeytinyağını ekleyip tekrardan karıştırmaya başlayın. Karışımı 5 dakika dinlenmeye bırakın. Süre bittikten sonra dikkatli bir şekilde cilt lekelerine karışımı uygulayabilirsiniz. Bu karışımı cildinizde 10-15 dakika beklettikten sonra hafif ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 kez tekrarlayarak 2 aylık düzenli bir kullanım sonucunda yüzünüzdeki lekelerin zamanla silindiğini görebilirsiniz. Önemli bir hususta bu maskenin doğuştan gelen cilt lekelerine faydası bulunmamaktadır.

Güneş Lekeleri için maske

Yarım tatlı kaşığı karbonat

Yarım yemek kaşığı yoğurt

Yarım yemek kaşığı kabak çekirdeği

Yarım kabak

Hazırlanışı ve uygulanışı :Tarifimizde malzemelerin hepsini yukarıda belirttiğimiz ölçülerde bir araya getirerek karıştırınız. Daha sonra bu karışımı cildinize sürerek 15-20 dakika bekleyiniz.Sürenin sonunda yüzünüzü hafif ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maske güneş lekelerini gidermede baya etkili bir karışımdır. Bu maskeyi 10 günde 1 tekrarlayabilirsiniz. Düzenli kullandığınız zaman lekelerinizin büyük oranda azaldığını göreceksiniz.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 166 defa

Kategori: Saglık

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2019

Cevap bırakın