Van Sohbet


Van Chat Odaları

 

Burda canınızın istediği gibi eğlenebilir ve sohbetler edebilirsiniz. Yalnız Kullanıcıları rahatsız etmeksizin tüm kullanıcılara sohbet sitemiz ücretsiz olarak sunulmaktadır.
burdaki kullanıcılara armağan edebilir, oyun kanallarımızdada kelime yarışma gibi oyunlar oynaya bilirsiniz.
vanlı bay ve bayan arkadaşlarımıza azda olsa moral ve neşe kaynağı olmasını temenni ediyoruz ve vanlı kardeşlerimizi çet odamıza bekliyoruz. Vanlılarla sohbet ederek, arkadaş olmak isteyenler varsa bir an önce chat odamıza girmeleri önemle rica olunur.
Dostluklar ve arkadaşlıklar kazanmak adına sohbetebasla.net web sayfamıza üye olmaksızın sizi temsil edecek bir nickname kullanarak sohbet odalarımıza bağlanarak keyifli anlar yaşayabilir ve radyo kanalımızdan isteklerde bulunabilir..Van da bir ilk olan Van sohbet Chat odalari Hizmet icin kollarini Sivadi.Van Sohbet chat odalari Cohbetin sohbet lobi tadinda sohbet ortamini en ince ayritsina kadar dsüşündü ve Hizmete girdi. Van sohbet chat platformu artik hem ücretsiz hemde javasiz.

Van İlimiz Hakkında Bilgi

İklimi: Yazları az yağışlı ve sıcak kışları az yağışlı ve oldukça soğuk geçmektedir. Baharlar ise bol yağışlı ve ılıktır.

Tarihçesi: Van ve çevresine önce Hurriler yerleşmişler, sonra Urartular 200 yılı aşkın süre hüküm sürmüşlerdir. Daha sonra Medler, Persler, Makedonyalılar, (Büyük İskender), Partlar, Sasaniler, Bizanslar, Selçuklular, İlhanlılar, Celayiroğulları, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlılar hakim olmuşlardır.

Van’ ın İlçeleri: Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp ve Saray’ dır.

Coğrafyası: İlin kuzeyinde bulunan Tendürek dağlarında yükseklikleri 2400 ile 3000 metre arasında değişen “Sınır Dağları” uzanır. Van yöresinde büyük nehir ve akarsular bulunur. Bu akarsuların en önemlileri Hoşap suyu, Memedik çayı, Karasu, Bendimahi çayı, Deliçay, Irşat çayı ve Zilan çaylarıdır.

Van bölgesi göller bakımından da önemli bir bölgedir. İrili ufaklı birçok gölden başka Türkiye’ nin en büyük gölü de bu bölgededir.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 158 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 01 Ağustos 2017

Cevap bırakın