Uğur Işılak Kimdir


Uğur Işılak Biyografisi

2002 yılında “Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar” adlı albümünü çıkardı ve Kanal 7 İnt. Kanalında ‘Uğur Işılak’la Ozanca’ isimli kendi TV programını sundu.
Uğur Işılak, 2008 – 2010 yılları arasında ATV Avrupa kanalında 32 hafta düzenli olarak ‘’Uğur IŞILAK’la Yıldırım Gibi” İsimli TV programını hazırlayıp sundu. Daha sonra“Söz pazarı” ve TRT Haber kanalında “Yeni Şeyler Söylemek lazım” isimli programlar yaptı.
2012 yılında Necip Fazıl Kısakürek‘in şiirlerinden oluşan “Üstad” albümünü çıkardı.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 3. bölgeden 9. sıra milletvekili seçildi
15 Kasım 1971 tarihinde Almanya, Neviges’de doğmuştur. Aslen Ankara, Şereflikoçhisarlıdır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Almanya’da okudu. Çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı.
Yazdığı şiirlerini, onüç yaşında bestelemeye başladı. 17 yaşında iken Almanya‘da ilk albümünü çıkardı ve Avrupa’nnser verdi.
Bağlama çalmayı abisi Abdullah Işılak’tan öğrendi. 12 yaşında iken ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındılar. Açıköğretim İktisat Fakültesini bitirdi. Fatih Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümünü devam etti.
1990 yılında Almanya’da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yapmaya başladı.
1998 yılında Türkiye’ye yerleşti. Aynı yıl İstanbul‘da ‘Divan Müzik’ şirketini kurdu.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 123 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 20 Ağustos 2017

Cevap bırakın