Tarihe Karışan


  Tarihe Karışan Kelebek Sohbet

 Tarihe karısan Kelebek  Bir zamanların En popüler Chat, Sohbet ağı olan  türkiye’ye sanal sohbet kültünü getiren öncü platformlardandı. Şimdilerde esamesi bile okunmaz!

Türkiye`de İRC Aleminin öncü sitelerinden olan  sitelerini bir cogumuz elbette ki biliyoruz irc sohbet sunucularına yeni katılım saglayanlar için geçmişe bir yolculuk edelim.. Kelebek sohbet denildiginde akla ilk gelen elbette  mirc programları olmaktadır. Peki Mirc nedir kelebek mirc ne işe yarar hep birlikte öğrenelim..

mIRC, sohbet programlarının atası olarak kabul edilebilecek, IRCD sunucularına bağlanıp sohbet etmeyi sağlayan bir istemci programdır. Khaled Mardam-Bey tarafından geliştirilmiştir. Ek olarak, mIRC profesyonel kullanıcıların içerisine kod eklemek suretiyle hali hazırdaki komutları daha kolay bir sekilde yorumlayıp diğer kullanıcılara sunma imkânı vermekte ve istenen komutları menü haline getirerek (scripting) programı daha kullanilabilir hale getirmektedir. Ayrıca: Açılımı (M)ardam Khaled Bey (I)nternet (R)elay (C)hat’tir.

IRC sunucularına bağlanmak için bazı programlara gerek vardır. Bunlardan en popüler olanı mIRC’tir, ve mIRC üzerinden rahat sohbet edebilir ve üzerinde değişiklikler yapılabilir. mIRC Script’ler mIRC kodlama tekniği ile yazılmış toplu haldeki dosyalardır.

Script’lerin yazılma sebepleri çok farklı olabilir. mIRC Script’in temel amacı, Khaled Mardam-Bey’in yapmış olduğu mIRC’i kullanırken, komutlarla uğraşmadan, menüler yardımı ile, kullanmayı sağlamaktır. Bu konuda birçok görüş ileri sürülebilir.

Bugün, birçok sosyal paylaşım sitelerinin mIRC mantığının önüne geçtiği düşünülse de, mIRC hiçbir zaman bitmeyecek bir iletişim aracıdır. Gizemliliğe olan ilgi, bilgilerin daha güvenli saklanabilmesi, özgürlük gibi sebepler mIRC’in artıları olarak düşünülebilir. mIRC Script coder’leri, mIRC’in görüntüsünü değiştirmek suretiyle programı kişiselleştirebilir veya mIRC’e herhangi bir alanda otomatik işlemler yaptırmak içinde bu programlamadan yararlanabilirler.

Türkiye`de Kelebek sohbet alanında öncü konumda bulunan Sebebimsin.com üzerinden bir cok bay bayan kelebek chat kullanıcısı ile tanışıp sohbet edebilir Türk Coderlerin Türkçeye cevirdigi ve farklı özelliklerle destekleyip güçlendirmiş oldukları yeni versiyon kelebek mirc scriptlerini sitemiz üzerinden indire bilirsiniz kelebek mirc indirmek istiyen arkadaşlar ana sayfada bulunan mirc logosuna tıklayıp yeni versiyon kelebek mirci indire bilirsiniz..

Gelişen Dünyaya ayak uydura bilmek adına internet kullanımın büyük bir bölümünün mobil cihazlar üzerinden gercekleştigi günümüzde elbetteki bir web sitesinin olmazsa olmazlarındandır mobil uyumluluk. Sebebimsin.com kullanıcılarına Mobil uyumlu web tasarımı üzerinden rahatlıkla kelebek sohbet odasına katılmalarını saglamak adına basit rahat kullanabilecekleri şekilde mobil cihazlara uyumlu teması ile 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet vermekte..

Kelebek sohbet chat odalarında Kurallara uygun bir şekilde sohbet etmeniz tavsiye olunur..


Yazar: Admin

Görüntüleme: 210 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 04 Ocak 2019

Cevap bırakın