Serdar Ortaç Kimdir?


Serdar Ortaç Biyografisi, Şarkıları, Nereli, Resimleri, Albumleri

Serdar Ortaç 7 Haziran 2012 tarihinde albüm çıkmadan kısa süre önce kendisine birçok şey kattığını dile getirdiği, kendisini hayata hazırlayan babası Mehmet Ortaç vefat etti. Serdar Ortaç albümde bulunan Ne Bu Neşe adlı şarkıyı babasına ithafen okuyacağını dile getirmiştir.
Serdar Ortaç 21 Şubat 1997’de bu albümü Loco Para Amar adıyla tamamını İspanyolca seslendirerek Meksika’da bir albüm yaptı.
Serdar Ortaç Daha sonra Türkiye’de de bu albümü, İspanyolca bir single olarak hazırladı. Sanatçı bu yıl içerisinde Sibel Can’a verdiği Padişah adlı şarkı ile Milliyet Yılın En Sevilen Şarkısı ödülüne layık görüldü.
Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi.
Serdar Ortaç 16 Şubat 1970’te İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesi‘nde doğan Serdar Ortaç, ilk öğrenimini Kocamustafapaşa‘da ve orta öğrenimini Suadiye Lisesi’nde tamamladı. Lise öğrenimini ise Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Torna ve Tesviye bölümünde tamamladı.
Serdar Ortaç 29 Temmuz’da Bülent Serttaş ile Haber Gelmiyor Yarda şarkısına düet yaptı. Aralık ayında ise, 2000’lerin ikinci yarısında tartışmalar yaşadığı Hande Yener ile iki Deli şarkısına düet yaptı.

Serdar Ortaç Biyografisi


Serdar Ortaç Biyografisi

Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde liseyi bitirdi. Yüksek öğretimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünde başladı. Fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.
Serdar Ortaç bu başarısı ile 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri‘nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödülünü kazandı.
Serdar Ortaç 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk öğretimini Kocamustafapasa’da ve ortaokul öğretimini Suadiye Lisesi’nde tamamladı. Babası küçük bir dükkanda torna tezgâhı olan plastik kalıpçısıydı.
Serdar Ortaç 17 Ağustos 1994’te ilk albümü “Aşk İçin” ile müzik dünyasına merhaba dedi. Serdar Ortaç Karabiberim ile çıkış yapan Serdar Ortaç, bu parça ile uzun süre gündemde kaldı. Aşk için adlı albümünde ünlü müzik adamı Özkan Turgay’la çalışan Serdar Ortaç‘ın albümünden Değmez,Hadi Git gibi şarkılar da çok sevildi. Listelerde üst sıralara yükseldi.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 89 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2019

Cevap bırakın