Serdar Ortaç Kimdir?


Serdar Ortaç

Serdar Ortaç 7 Haziran 2012 tarihinde albüm çıkmadan kısa süre önce kendisine birçok şey kattığını dile getirdiği, kendisini hayata hazırlayan babası Mehmet Ortaç vefat etti. albümde bulunan Ne Bu Neşe adlı şarkıyı babasına ithafen okuyacağını dile getirmiştir.
21 Şubat 1997’de bu albümü Loco Para Amar adıyla tamamını İspanyolca seslendirerek Meksika’da bir albüm yaptı.
Daha sonra Türkiye’de de bu albümü, İspanyolca bir single olarak hazırladı. Sanatçı bu yıl içerisinde Sibel Can’a verdiği Padişah adlı şarkı ile Milliyet Yılın En Sevilen Şarkısı ödülüne layık görüldü.
Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi.
16 Şubat 1970’te İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesi‘nde doğan Serdar Ortaç, ilk öğrenimini Kocamustafapaşa‘da ve orta öğrenimini Suadiye Lisesi’nde tamamladı. Lise öğrenimini ise Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Torna ve Tesviye bölümünde tamamladı.
 29 Temmuz’da Bülent Serttaş ile Haber Gelmiyor Yarda şarkısına düet yaptı. Aralık ayında ise, 2000’lerin ikinci yarısında tartışmalar yaşadığı Hande Yener ile iki Deli şarkısına düet yaptı.

Biyografisi

Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde liseyi bitirdi. Yüksek öğretimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünde başladı. Fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.
 bu başarısı ile 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri‘nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödülünü kazandı.
 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk öğretimini Kocamustafapasa’da ve ortaokul öğretimini Suadiye Lisesi’nde tamamladı. Babası küçük bir dükkanda torna tezgâhı olan plastik kalıpçısıydı.
17 Ağustos 1994’te ilk albümü “Aşk İçin” ile müzik dünyasına merhaba dedi. Karabiberim ile çıkış yapan  bu parça ile uzun süre gündemde kaldı. Aşk için adlı albümünde ünlü müzik adamı Özkan Turgay’la çalışan  albümünden Değmez,Hadi Git gibi şarkılar da çok sevildi. Listelerde üst sıralara yükseldi.

Pandemi nedeniyle esnaf kepenk kapatıp devletten destek beklerken, bir dönem kumar borçlarıyla gündemden düşmeyen şarkıcı Serdar Ortaç, son aldığı krediyi ödeyemediğini belirtti ve devlet bankasının borcunu 8 ay ertelediğini açıkladı.

Serdarortaç


Yazar: Admin

Görüntüleme: 139 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2019

Cevap bırakın