Pınar Altuğ Kimdir?


Pınar Altuğ Kimdir?

 Pınar altuğ 2 Eylül 1973 tarihinde İstanbul’un Beyoğlu semtinde dünyaya geldi. Anne ve babası, Pınar henüz 6 yaşındayken anlaşmazlıklar nedeni ile boşanma kararı aldı. Lise eğitimini yurt dışında aldı ve Saint Benoit Fransız Lisesi’ni başarıyla bitirdi. Lise eğitimini bitirdikten sonra, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’ne girdi.

Annesinin çalıştığı tekstil firmasında yapılan bir defilede Neşe Erberk ile tanıştı ve mankenlik teklifi alarak henüz 17 yaşında iken mankenlik kariyerine başladı. 17 yaşının ortalarında babasının vefatıyla sarsıldı fakat yılmayarak işine daha sıkı tutundu. 1994 senesinde 21 yaşındayken ‘Miss Turkey” yarışmasında 1. oldu ve Türkiye güzeli seçildi. Bu yarışmada adını duyurdu ve bunun sonrasında tekliflerin ardı arkası kesilmedi. Bu sebeple okul hayatını yarıda bıraktı ve ilk sunuculuk deneyimi 1995 yılında magazin programı sunmasıyla başladı. Ve bir dönem magazin sunuculuk yapmaya devam etti.

1999 senesinde ‘Pınar’ın Yemek Zevki’ isimli kendi adını taşıyan bir yemek programında boy gösterdi. 2000 yılında ‘Umut Elçioğlu’ ile evlendi. Fakat 5 yıl sonra boşanma kararı alarak tel celsede boşandılar. Bu olayın ardından mankenliğe de kısa bir süre sonra veda etti. İlk dizisi olan ‘Çocuklar Duymasın’ 2002 yılında Birol Güven yönetmenliğinde çekilmeye başladı. Bu dizide Meltem karakterini başarıyla canlandırdı. Uzun yıllar popülerliğini koruyan ve herkes tarafından izlenen komedi ve aile dizisi izleyiciden tam not aldı. Birçok ödüller aldı ve izlenme rekorları kırdı. 2005 yılına kadar da atv ekranlarında yayınlanmaya devam etti. Aynı zamanda ‘Persil’in’ reklamlarında oynadı.

Sonrasında da birçok reklamda yer aldı. 2003 yılında yine kendi adıyla ‘Pınar’ın Mutfağı’ adlı yemek kitabını sevenlerine sundu. 2004-2005-2006 yılları arasında Türkiye’nin Yıldızları isimli programın sunuculuğunu üstlendi. 2008 yılında yaş farkı nedeniyle birçok tepki almasına rağmen ‘Yağmur Atacan’ ile dünya evine girdi. 2009 yılında kızı Su’yu kucağına aldı. Günümüzde aynı kadroyla devam eden efsane tv dizisi ‘Çocuklar Duymasın’ tekrardan yayınlanmaya başladı ve ilk günden oldukça rağbet gördü. Fakat dizisinin ilerleyen bölümlerinde izlenme oranı düşüşe geçerek final söylentilerini doğruladı

Kişisel Bilgiler

Tam Adı

Pınar Altuğ

Doğum Tarihi
2 Eylül 1974 (44 yaşında)

Sevgilisi
Yağmur Atacan

Güneş Burcu
Başak

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Göz Rengi
Kahverengi

Saç Rengi
Koyu Sarı

Kilosu
64

Boyu
1.73 m veya 173 cm


Yazar: Admin

Görüntüleme: 198 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 09 Ocak 2019

Cevap bırakın