Obezite Tedavisi


Obezite tedavisi

Tüm obezite tedavisibelirli kişiler için muhafaza edilmesi gereken ideal kilo etrafında döner. Obezite uzmanı, diyetisyen, diyetisyen ve terapistler sizi motive ve yaşam tarzınızı değiştirmek veya beslenme alışkanlıkları destek gibi obezite tedavi uzmanlarından oluşan bir ekip içerebilir.
Yeme alışkanlıkları veya yaşam tarzı değişiklikleri önemli değişmek ve ilerleme içinde sağlık koşulları bu başlangıç aşamasında getirmek ve daha iyi hissediyorum. Başlangıçta, 5 -10 azaltılması mütevazı gol hedef vücut ağırlığının yüzde. Basit bir deyişle, BMI onaylar obez olarak ve kilo 90 kilo veya 91 Kg olur; sadece 10-20 kilo kaybetmek zorunda (4.5 9,1 Kg), sağlık koşulları gelişmeler algılama başlatmak için.

Ancak, işler oldukça karmaşıktır. Zaman bile psikolojik herhangi bir yeme bozukluğu dönük olmadığından ve korumak bizim kalori alımını üzerinde tam kontrol, sağlık komplikasyonları ve irade eksikliği temel metabolik hızı gibi birçok faktör bu basit formül karıştırmak. Benzer şekilde, bizim vücut ağırlığı yönetmek gün ama yoğun programları, kolay yaşam sırasında yanık kalori sayısını artırarak mümkün ve yeteneğimizi tarafından fiziksel egzersizleri ağırlık azaltmak için birçok faktör etkiler.

Obezite
Obezite vücut ağırlığını artırır daha fazla Önerilen sınırlar vücutta aşırı yağ birikimi ile ilgilidir. Obezite sadece bireyin fiziksel Görünüşe etkiler ama aynı zamanda sağlık komplikasyonlar şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diğer birçok bozuklukları gibi yol açar.

Dikkatsizce daha fazla vücut ağırlık eklemek insanlar zaman içinde son derece obezolma olasılığını önemli ölçüde obezite ile ilişkili sağlık komplikasyonları artar.

Neyse ki, hatta mütevazı kilo kaybı obezite muzdarip insanlar sağlık koşullarının belirgin iyileştirmeler üretebilir. İçeren dengeli diyet programları ve fiziksel egzersiz rutinleri yaşam tarzı değişiklikleri, kilo kaybı için en çok tavsiye edilen bir yaklaşım olmakla birlikte, bazı durumlarda Sağlık durumunuz ve uzman hekim tavsiyesi ilaçlar ya da daha doğrusu invaziv yordamlar kilo kaybı cerrahi gerekebilir.

Gıda alımı için çeşitli etkinlikler enerji sağlar ve bu süreçte kullanılmaz arta kalan enerji miktarı bizim vücut ağırlığıbelirler. Kalori enerji standart ölçüsü olarak hizmet ve vücut ağırlığı korumak zaman, hangi gün boyunca etkinlikleri gerçekleştirmek için sadece yeterli gıda tüketiminizi kalori sağlar anlamına gelir. Gıda tüketiminizi gerekli daha fazla kalori sağladığında, öte yandan, sen aşamalı bir artış vücut ağırlığını bir süre içinde şahit olacaksınız.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 98 defa

Kategori: Saglık

Yayınlanma Tarihi: 17 Aralık 2017

Cevap bırakın