Nurettin Veren Kimdir


Nurettin Veren Biyografisi

Nurettin Veren, Ulusal Kanal‘da yayınlanan Aydınlık Kürsü adlı programın yapımcılığını yaptı.

Nurettin Veren, 9 Şubat 2016 tarihinden itibaren Yeni Akit gazetesinde köşe yazıları yazmaya başladı.

Nurettin Veren, 2005 yılında Fethullah Gülen‘i CIA ile ortaklık etmekle ve Türkiye‘nin aleyhinde çeşitli faaliyetlerde bulunmakla suçladı. Bu iddialarından sonra kamuoyunda tanınmış ve 1 Kasım 2005 tarihinde İşçi Partisi İstanbul il başkanlığındaki törende Doğu Perinçek‘in de bulunduğu bir törenle partiye katılmıştır.

Fethullah Gülen’in 13 Ağustos 2007 tarihinde ABD Büyükelçiliği’nde bir elini İncil’e diğerini Amerika bayrağına koyarak yemin ettiğini söyledi.

Nurettin Veren, evlidir. 6 çocuğu vardır.

Nurettin Veren, 5 Ağustos 2016 tarihinde 2016’da CNN Türk‘te Didem Arslan Yılmaz‘ın canlı yayın konuğu oldu.

Nurettin Veren, Üniversitede okuarak mezun oldu.

Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyon kanalında çalıştı. 2000’li yıllarda Gülen Cemaati’nden ayrıldı.

Nurettin Veren, Cahit Faraz Sezer adlı iş adamına karşılıksız çek vermekten dolayı 90’lı yıllarda yargılandı. Büyük bir borç yükü altına girip, hacizden kaçmak için yanlış mal beyanı ve izini kaybettirmek için de hatalı adres verdiği anlaşılan, alacaklıların takibine uğrayarak, sonunda 6 adet Mercedes’ine ve bir yatına haciz konuldu.

1948 yılında İzmir‘de doğmuştur. 1966 yılında, Fethullah Gülen ile İzmir’deki Kestanepazarı Camii’nde tanıştı Fethullah Gülen’in 1966 yılında itibaren çok yakınında oldu. Fethullah Gülen Cemaati’nin her kademesinde önemli görevlerde bulundu


Yazar: Admin

Görüntüleme: 119 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 26 Ağustos 2017

Cevap bırakın