Nuray Ülker Kimdir?


   Nuray Ülker Kimdir?

Nuray Ülker Kendi Ağustos 2014 yılında Oh Oh isimli single çıkartmıştır. Sözleri Alper Narman ve Onur Özdemir, müziği Martin Biolcev’e aittir.

Tamer Aydoğdu yönetmenliğinde bir de klip çekilmiştir.
Şarkı İspanya, Bulgaristan ve Türkmenistan müzik kanallarında yayınlanan HİT’S Chart listesinde, aralarında Beyonce, Kesha, Miley Cyrus ve Shakira’nın da olduğu en iyi 40 şarkı arasına girmeyi başardı.


Nuray Ülker Kendi 1 yıl aradan sonra yeni single çalışması “Aşka İnanmaz”ı yayınlamıştır. Sözlerini Murat Çekem’e müziğini Yordancho Vasilikoski, aranjesini ise Erhan Bayrak üstlenmiştir. Bir de Murad Küçük yönetmenliğinde klip çekilmiştir.
2012 yılında Star TV’de yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışma programında yarışmacı olarak görev aldı. 2011 yılında Postmodern adlı single’ı çıkartmıştır.

İlk klibini “Lalale” ve 2. klibini “Kelden Adam”a çekmiştir.
Nuray Ülker Kendi 14 yaşındayken Aşkına Eşkıya dizisinde, daha sonra 15-16 yaşlarında Gurbet Kadınları ve Cennet Mahallesi dizisinde rol aldı. “Evcilik Oyunu” yarışmasında görev aldı. Pembe takıntısı olan Ülker’in, evi ve arabası pembe renktedir.
4 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. 4 yaşında klasik bale eğitimi almaya başladı. 1 yıl piyano eğitimi aldıktan sonra lisedeyken 4 sene bateri çaldı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano dersleri aldı.

Voleybol ile ilgilendi. Şan dersleri aldı. Kendi, 2009 yılında “Aksi Single” albümüyle müzik dünyasına adım attı.
Nuray Ülker Kendi modellik ve Number 1 TV’de VJ’lik yaptı; reklam filmlerinde ve dizilerde oynadı.

Hey Girl dergisinin kapak kızı yarışmasında da ilk 10’a kaldı. 2010 yılında Havalar Güzel şarkısını çıkartmıştır.

sahnede “kendi” ismini kullanıyormuş. candy mi yoksa kendi mi bilemedim. kendisini incelediğim zaman mükk-kemmel bir insan portresi ile karşılaştım. böyle insanlar nadiren yetişir, değerini bilmek gerekiyor.

bir rivayete göre kendisi cern içerisinde aktif görev halindeymiş. boş zamanlarında büyük hodron çarpıştırıcısı kendisi tarafından incelenip, eksiklikleri gideriliyormuş. fakat gizli saklı yapıyormuş bu işi. sebebi ise isminin bu tarz konularda gizli kalmasını istemesiymiş.

hatta cern ile sözleşme yapmış, ismini zikrederlerse mahkemeye verecekmiş. cern ise “peki abla, nasıl uygun görürsen” diyerek mecburen kabul etmiş.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 543 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 27 Mart 2019

Cevap bırakın