Manalı Mesajlar


Manalı Sözler

Umutsuzluğa kapıldığın zaman gökyüzüne bak. Mutlaka seni karşılayacak sıcak bir güneş, deli bir yağmur ya da parlak bir yıldız vardır.

Korkma sevgiden çekme ellerini. Hatırla, gülün dikeni olmasa hiç bu kadar sevilir miydi.

Seni dağlara yazsam yağmurlar, göklere yazsam bulutlar, gözlerime yazsam gözyaşlarım siler.

Sevdam kor gibi yakar yüreğimi, dilim tutulur anlatamam derdimi, elbet o gün gelecek, anlayacaksın seni ne çok sevdiğimi.

Duru bir gökyüzü kadar temiz, yorgun işçiler kadar namuslu, yüzün gözlerine baktıkça keder gelir aklıma. Kedersiz gözlerde bulabilmek için sevgini.

Bilmezdim, gözlerimin bu kadar nankör, ellerimin hain olduğunu. Gecelerin bu kadar uzun, gündüzlerin karanlık olduğunu. Bilmezdim Seni sevmeden önce.

Sen anlatamadığım duygularım, yanağımdan süzülen gözyaşlarım, yarım kalmış umutlarım, yüreğime saplanmış hançer gibisin.

Uğruna öleceğim bir gül seviyorum adı bende saklı o benim her şeyim, bitanem uğruna öleceğim, tek aşkım sevdiğim, seni çok seviyorum.

Geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı güneş asla doğmazdı. Ben sana aşığım, ben sana tutsağım, uğruna ölecek tek aşkımsın.

Sen çöl ortasında bir çiçek olsaydın seni yaşatmak için ömür boyu ağlardım. Ta ki susuzluktan gözlerim kör olana dek bir tanem.

Aşk yürek ister. Aşk kırmızıdır asi ve cesur.

Seni bulutlara yazdım. İçimdeki aşkın susadıkça yine senle sulayacağım üzüm karam.

Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen hayatından lezzet alır. Seni görüyorum ya hayatımın lezzetisin.

Dünya unutursa dönmeyi, rüzgar unutursa esmeyi, aşıklar unutursa sevmeyi, belki o zaman unuturum seni.

Öyle senden çok uzaklarda değilim görmesini bilen gözlerinin bakışındayım. Belki sana senden daha yakın bir yerde, çarpan kalbinin atışındayım.

Sana yemin ederim. Sana söz veriyorum söz. Değmedi değemeyecek senden başka bana iki göz.

Susadım yeniden senin tatlı sözlerine. Ilık bir esintinin vücudumu titrettiği gibi girsin sesin yüreğimin derinliklerine.

Yarı dalgalı olmamalı deniz, ya tam dalgalanmalı ya tam kudurmalı. Ya ümit vermemeli sevgiliye, ya tam sevmeli. Ya da çekip gitmeli.

Kimileri seviyorum der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir.

Vur hançerini kalbime, kalbim kanasın. Fazla derine inme, çünkü orada bir tek sen varsın.

Hayatta hiç kimsenin bilmediği engin denizlerde, yunuslar gibi yüzmektir seni sevmek.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim. Ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel. Çünkü gülüşünü çok özledim.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 119 defa

Kategori: Güzel Sözler

Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017

Cevap bırakın