Kürtçe Sohbet Sitesi


Kürtçe Sohbet Sitesi

Chat sitelerinde Kürtçe sohbet edebilmemiz mümkün mü? Hangi sitelerde kürtçe chat yapılmasına izin veriliyor? kürtlerin çoğunlukta olduğu chat siteleri hangi

Türkiye’de son yapılan sayımlara göre 20 milyon Kürt , Türkiye vatandaşı olarak Türkiye üzerine yaşamaktadırlar.Özellikle Türkiye’nin en büyük şehirleri İstanbul , İzmir ve Antalya en yoğun Kürt nüfusuna sahip batı illeri olarak bilinmektedir.İstanbul için verilen rakam 6 milyon civarıdır.Yani İstanbul’da 6 milyondan fazla Kürt kökenli , Kürtçe konuşan ve diğer illerden zorla yada bir şekilde aş için istanbula yolu düşen insanlarımız mevcuttur.

Seviyeli Kürtçe Chat ortamları

Bu yazımızın amacı Türkiye’de yaşayan Kürtler’in giriş yapabileceği ve sohbet edebilecekleri bir sohbet sitesi olarak hizmet verebileceğimizi belirtmektir.Bilinen gerçek şu ki “Sohbet” ve “Chat” yazınca giriş yapılabilecek sitelerin bir çoğu Kürtler’e önyargılı davranan ve her fırsatta Ne mutlu Türküm diye belirtme gereği duyan web sayfalarından oluşmaktadır.Dünya üzerindeki Kürtler elbetteki yabancı kürtçe konuşulan sayfaları tercih etmektedir ancak ingilizce bilmeyen ve Türkiye’de ikamet edenler bir sohbet sayfasına girip rahatlıkla sohbet edemiyor yada yazışamıyor.

Bu yukarıdaki paragrafa binaen SEBEMBİMSİN üzerinde Kürt vatandaşlarımız dahil Arap , Türk , İngiliz yada hangi milletten olursa olsun insanların girebileceği , yazışabileceği ve her telden sohbet edebileceği bir web sitesi olduğunu belirtmekte fayda var.

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler için yazışma pratiği

Yurtdışında bulunan Kürt gurbetçiler , Türk gurbetçiler ve daha bir çok milletten insanın rahatlıkla girip kendi dilini geliştirmek , kendi toprağından insanlarla arkadaş olmak ve dahası onlarla kaynaşabilcekleri bir ortamda olurlar.

Özellikle Gurbetçi kesimin yoğun olarak yaşadıkları yurtdışında kendi dillerinde konuşmaları çok az rastlanır bir durumdur.Bu yüzden Kürtçe sohbet ve Kürtçe chat odaları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş bulunuyoruz.Herkesin rahatlıkla her dilde yazışabileceği , dertlerini dile getirebileceği politika , siyaset ve aşırılıktan uzak kanallarımızla hizmet veriyoruz.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 155 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2018

1 Yorumlar
Selda

Merhabalar bu siteye yeni girmeme ragmen cok begendim cok hosuma gitti sıcak bir ortam yeni arkadaslikalr dostluklar edinmek icin birebir.Emeginize saglik.

Cevap bırakın