Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?


Kısa boylu bayanlar

halk arasında Türk lokumu tabiriyle anılan tip – top forma sahip olan, boyları 155 -165 cm arasında değişiklik gösteren bayanlardır. Eğer siz de boyunuzun kısalığından şikayetçiyseniz size önereceğimiz yöntemleri uygulayarak daha uzun boylu görünebilir ve vücudunuza uygun şekilde giyinebilirsiniz. Ayrıca bazı hilelerden de yararlanabilirsiniz.

Kısa boylu bayanlar her şeyden önce vücudunu fazla kesen kıyafetler giymemelidir. Örneğin enine çizgiler, bantlı ayakkabılar boy görüntünüzü keserek daha kısa algılanmanıza neden olabilir.

2 – Kısa boylu bayanlar aşırı büyük desenli kıyafetlerden, enine desenli kıyafetlerden kaçınmalıdır. Sizin kullanacağınız giysiler ya düz renkli parçalar ya da minik desenli örneğin küçük çiçekli ya da küçük puantiyeli ürünler olmalıdır.

3 – Renk konusuna değinecek olursak kısa boylu bayanlar koyu renk kıyafetlerden yararlandığında karşıdan bakıldığında daha uzun çizgi şeklinde algılanır. Bu açıdan siyah, antrasit renkleri, koyu yeşiller, kahve ya da lacivert renkleri size uygun olacaktır. Kaçınmanız gereken renkler ise; beyaz, ekru gibi açık renk tonları olmalıdır.

4 – Yine kısa boylu bayanlar eğer vücut tipleri buna imkan veriyorsa bedene oturan giysilerden tercih etmeli. Örneğin dar taytlar, skinny jeanlar ya da bele oturan küçük elbiseler, sizi kum saati formunda gösteren kıyafetler her zaman sizin için daha uygun olacaktır. An formlu, salaş, bedene oturmayan dökümlü kıyafetler sizi hem şişman hem de daha kısa adeta bir dikdörtgen şeklinde gösterir.

5 – Yine kısa boylu bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu ise kullandıkları kıyafetlerin boy orantısıdır. Örneğin haddinden uzun bir tunik, gömlek ya da triko sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Bu açıdan haman kalça çizgisinde biten ya da bel hizasında sonlanan gömlekler, kazak, bluz ya da trikolar sizin için daha uygundur. Yine crop top denilen kısa bluzlerse boyunuzu daha da uzun gösterir.

6 – Etek boyu ve pantolon çizgileri ise boyunuzu uzun göstermek konusunda dikkat etmeniz gereken konular olduğu kadar boy konusunda hile yapmanıza da elveriş sağlar. Örneğin eteklerden söz edecek olursak midi boy etekler asla yaklaşmamanız gereken parçalardandır. Bunun yerine mini etekler ya da diz hizasına kadar olan kalem etekleri her zaman kullanabilirsiniz. Öte yandan pantolon konusuna dönecek olursak; düşük bel yerine yüksek bel kullandığınızda her zaman daha uzun görünürsünüz. Pantolon konusunda boru baça, dar paça skinnyler, streigt kot ya da taytlar tam siziniçin tasarlanmış parçalardandır. Yine bol paça İspanyol tipi pantolonları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tür paçaların altına yüksek topuklu ayakkabıları gizleyerek de boyunuzu çok daha uzun gösterebilirsiniz.

7 – Maksi boy yani yere kadar uzun boylu elbiseler ya da etekler tam size göredir. Uzun boylu elbise ve evaze tarzı eteklerin içinde uzun topuklu ayakkabılarla daha uzun görünebilirsiniz.

8 – Ayakkabı kullanımından söz edecek olursak babet gibi hiç topuğu olmayan ayakkabılar sizin için uygun olmayacaktır. Bunun yerine stilettolar, platform topuk ayakkabılarda kullanarak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Çok yüksek topuklar kullanamıyorsanız da dolgu topuk ya da kedi topuk gibi ayakkabılara yönelebilirsiniz. Kot pantolon kullanırkense botunuzun mutlaka bilek altında değil üst noktalarında bitmesine özen göstermelisiniz. Bilek altı botlar her bayaınn boyunu keserek olduğundan daha kısa gösterir.

9 – Yine boyunuzu daha uzun göstermek adına saçlarınızı da özel bir silah olarak kullanabilirsiniz. Örneğin volümlü saçlar, topuzlar, yüksek atkuyrukları ya da krepeli tepesi volümlü kesimler bıyunuzu daha uzun gösterecektir.

Kisa Boylu Kadinlar Nasil Giyinmeli Uf3o Cover


Yazar: Admin

Görüntüleme: 163 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 05 Şubat 2019

Cevap bırakın