Kahramanmaraş Sohbet


Kahramanmaraş Sohbet Siteleri

 

Bu insanların ortak bir paylaşım alanları vardır Aynı şehirde yaşamak ortak noktaları olduğundan dolayı daha kolay arkadaşlıklar kurulmaktadır.
Bu arkadaşlıklarını ilerleterek dostluğa dönüştüren kişiler de vardır.
Kahramanmaraş Sohbet olarak adını Söz ettirecek. Kahraman Maraş Sohbet Odasında Türkiyenin hiçbir sohbet Odasında bulamayacağınız doyumsuz Sohbet ve Eğlencenin tadına sizlerde varacaksınız.
Kahramanmaraş sohbet iletişim sitelerinin sağladığı faydaları sağlamaktadır. sohbet siteleri genellikle Kahramanmaraşlı kişiler yer almaktadır.Boş vakitlerinizi değerlendirmek ve hoş sohbetlere ortak olmak istiyorsanız sizi de bekliyoruz. Adamların genel olarak spor, otomobil, elektronik yenilikler, her türlü yarış ve ekonomi mevzularında sohbet ederler.Maraşlı Hemşerilerimizi Yanlız Bırakmıyor. Sizlere Kahramanmaraş Sohbet ve Chat sitelerinde Açarak Kahramanmaraşlı Yurttaşlarımıza da Hizmet Götürüyoruz. Kahramanmaraş üniversitesi sohbet olanaklarınıda siz üniversiteli gençlerimizin boş zamanlarında gelip kafa dağıtmak adına takılabildikleri sohbet sayfamız onlarada güzel sohbeti yaşatabilmek durumundadır tabi bir şartımız var her zaman onlara dersleri boşa sallamamak adına. Kahramanmaraş’lı kişi bu odaları tercih etmektedir.
Tarhanası, Çöreği Dondurması Biberi ve Kahramanlığı ile Meşhur İstiklal madalyalı, Dünyanın tek Madalyalı Şehri Maraş gururumuzdur. anlatmaya kısacasımeye gerek yok, İsminin başındaki Kahraman ibaresi herşeyi anlatmaya yeterli değilmi.

Kahramanmaraş İlimizi Taniyalim

Bir süre Kapa-dokya Krallığı’nın sınırları içinde kalan bu topraklar, İÖ 1. yüzyıl başlarında Pontos Krallığına bağlandı. Pontos, Dikran ve Roma arasında el değiştiren yöre, İS 18’de kesin olarak Roma egemenliğine girdi. Kahramanmaraş ve çevresi Roma döneminde Sasaniler’ in, Bizans döneminde de Araplar’ın saldırısına uğradı, 1079’da Urfa Haçlı Kontluğu’ nun, 12. yüzyılın başında da Selçuklular’ın eline geçti. Danişmendli, Haçlı, Anadolu Selçuklu, Moğol ve Memlûk yönetimlerinden sonra 1339’da Dulkadıroğulları’nın egemenliğine giren yöre, 1521’de kesin olarak Osmanlı topraklarına katıldı. 1839 Nizip Savaşı’ndan sonra bu topraklar bir süre Mısır Valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa’nın yönetiminde kaldı.
Kahramanmaraş ilinin çeşitli kesimlerinde yapılan kazı ve araştırmalarda günümüzden yaklaşık 45-15 bin yıl öncesini kapsayan Yontma Taş Devri’nde bu yörede insanların yaşadığını kanıtlayan buluntulara rastlanmıştır. İÖ 2000’lerde önemli kervan yollarının geçtiği bu topraklarda Asur ticaret kolonileri döneminde kent devletleri kurulmuştu. Daha sonra Hitit egemenliğine giren yörenin halkı Hurri, Luvi ve Aramiler’den oluşuyordu. Asurlular’la Urartular’ın Hatti ülkesi olarak adlandırdığı bölgenin sınırları içinde yer alan yörede Geç Hitit Devletleri’nden Gurgum kuruldu. Bir süre bağımsız olarak yaşayan Gurgum, daha sonra sırasıyla Asurlular’a ve Urartular’a bağlandı. İÖ 7. yüzyılda Anadolu’yu yıkıp yağmalayan Kimmerler Gurgum kent devletini de ortadan kaldırdı. İÖ 7. yüzyıl sonlarında Medler’in egemenliğine giren yöre, daha sonra Persler’in ve Makedonya Krallığı’nın eline geçti.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 114 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Eylül 2017

Cevap bırakın