İngilizce Yeni Yıl Mesajları


Let’s welcome the year which is fresh and new. Let’s cherish each moment it beholds, let’s celebrate this blissful new year. Happy new year! Bu yepyeni yıla ve getireceği her ana değer verelim ve bu keyifli zamanı kutlayalım. Mutlu yıllar!

May this new year all your dreams turn into reality and all your efforts into great achievements. Happy New Year! Bu yeni yılda bütün hayallerin gerçeğe bütün çabaların başarıya dönüşsün. Mutlu yıllar!

As I think about our friendship and how happy it has made me, I want to wish you happiness in the year to come. Happy New Year. Arkadaşlığımızı ve beni ne kadar mutlu ettiğini düşünürken, önümüzdeki yıl için sana mutluluk dilemek isterim. Mutlu yıllar.

Get a year by 2018, such that all the negativity of forget us Wishing you a year of requests will happen. 2018 yılı öyle bir yıl olsun ki, 2017 yılının tüm olumsuzluklarını bize unutturabilsin İsteklerimizin gerçekleşeceği bir yıl dileğiyle.

Leave behind you the old chapters that were filled with pages of worries and begin the New Year with happiness, cheer and smiles. Seni endişelendiren tüm sayfaları ve tüm kısımları geride bıraktığın ve mutluluk ve gülümsemeler ile başlayacağın yeni bir yıl dilerim.

Brotherhood was born, his love of combining, perhaps still, perhaps tired, still happy, still hopeful, still full of love for many years! Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice yıllara!

Bank branches in the love of happiness, 2018 No to your account, 365 days more were admitted Wishing you a happy way to spend happy new year. Mutluluk bankasının sevgi şubesinde, 2018 no’lu hesabınıza, 365 gün daha yatırılmıştır. Mutlu bir şekilde harcamanız dileğiyle mutlu yıllar.

The new year bring you joy and happiness Wishing you love the most sincere regards. Yeni yılın sana neşe ve mutluluk getirmesi dileğiyle en içten sevgilerimle.

It’s time to forget the past and celebrate a new beginning. Happy new year. Eskiyi unutup yeni başlangıçları kutlamanın zamanı. Mutlu yıllar.

New dreams, new hopes, new experiences and new joys, wishing you Happy New Year. Yeni hayaller, yeni umutlar, yeni tecrübeler ve yeni sevinçler, mutlu yıllar dillerim.

Let’s celebrate this blissful, cheerful, colorful New year with a smile. Wish you Happy new year. Bu mutlu, neşeli, renkli yeni yılı bir gülücükle kutlayalım. Mutlu yıllar.

Happy new year to get us Happy new year you also get Health, success and happiness get. Yeni yıl bizlere kutlu olsun Yeni yıl sizlere de kutlu olsun. Sağlık, başarı ve mutluluk dolu olsun.

Last year was crap, this year will be better. Happy new year! Geçen yıl kötü bir yıldı. Bu yıl ise çok daha iyi olacak! Mutlu yıllar!

Such as sugar, honey, I wish you to spend a year beautiful dream good years. Şeker gibi tatlı, rüya gibi güzel bir yıl geçirmenizi diliyorum iyi yıllar.

Spread smiles among your near and dear ones. Happy new year! Yanındakilere ve sevdiklerine gülücükler saç. Mutlu yıllar!

Leave the digested behind, for there lies a feast ahead. Happy new year. Gelecekte zevk alacağın, keyifli günler için geçmişi geride bırak. Mutlu yıllar!

Be happy and spread happiness and good cheer to all throughout the year. Mutlu ol, mutluluğu yay ve yeni yıl boyunca neşeli ol!


Yazar: Admin

Görüntüleme: 181 defa

Kategori: Güzel Sözler

Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2018

Cevap bırakın