Hangi Yüze Hangi Saç Modeli?


Hangi Yüze Hangi Saç Modeli?

ya da renginin güzelliğiniz konusunda ne kadar etkili olduğu ile ilgili herkesin az – çok fikri vardır. uygun olmayan saç türleri kullandığınızda güzelliğinizden çok şey kaybederken,  uyumlu saçlardan kullandığınızda da çok daha formunuzda ve güzel görünebilirsiniz. Burada önemli olan nokta  şeklinize uygun iç ve dış açılara sahip olan saç modellerinden seçmek olmalıdır. İşte yüze uygun saç modelleri…


Kare Yüz Formu


Kare yüz formu dört tarafı köşeli olan yüz tipidir. Yüzünüz kareli şekilde yüz formunda olabildiği gibi daha çok köşeli 5gen ya da 6gen formda da olabilir. Bu tür yüz tipinde yapılacak en iyi saç seçimi; bu sivri bölgeleri kırarak yumuşatacak olan saç formlarından kullanmak olmalıdır. Örneğin üstten basık olmayan saç formlarından yararlanarak bu algıyı kırabilirsinz.

Şayet üstten basık saç türleri kullandığınızda yüzünüzün köşeli hali daha ön plana çıkar. Örneğin çenenizin kenarında ve elmacık kemiklerinizin bulunduğu çıkıntılı yapıyı oluşturan kısa ya da uzun saç formlarından kullanabiirsiniz. Elmacık kemiklerine kadar inen ve bu noktaları kapatan katlarla kesilmiş uzun saçlar yüzünüzü uzatarak köşeli görünüm algısını kıracaktır. Yine açık renklere yönldiğiniz de de yüzünüzün köşeli yapısı yumuşar.

Yuvarlak Yüz Formu


Yuvarlark yüzlü bayanların yüz en ve boy çizgici birbirine çok yakın ölçülerde olur. Bu yüzden aşağı doğru inen saç boyu uzun tutulduğunda bu algı kırılır. Kısacası yüzü yuvarlak bayanların omuz hizasında ya da daha uzun stillerde uzun saçlardan yararlanması gerekir. Kılıç tarzı kesimler, katlı kesimler sizin için uygun olabilir. Kakül ya da dalgalı gibi kıvırcık saçlar sizin için uygun olmaz. Yüzü içeriden sivri gösteren bob saç stili de sizin için uygundur.

Üçgen – Sivri Çene Yüz Formu

Bu tür yüz şeklinde alın genişken yüz aşağıya doğru incelerek iner ve çenede sivrilerek noktalanır. Bu görünümü kırmak için saçı tam tersi hareketlendirmek gerekir. Aşağıda genişleyen volümler ya da katlar oluşturulabilir. Örneğin lob saçlardan kullanılabilir.

Oval Yüz

Oval yüz, dünyada en aranılan ve beğenilen yüz tipidir. Bu yüzden oval yüzlü bayanlar diledikleri saç türlerinden yararlanabilir.

J1zuf 1527984731 2424


Yazar: Admin

Görüntüleme: 177 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 05 Şubat 2019

Cevap bırakın