Gündüz Tekin Onay Kimdir


Gündüz Tekin Onay Hayatı Biyografisi

1969’da Türkiye Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Abdullah Gegiç’in yardımcılığını yaptı. Birçok futbol kulübünde de görev yaptı.

Çalıştırdığı kulüpler arasında; Adanaspor, Zonguldakspor, Beşiktaş, Bursaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kayserispor, Konyaspor ve Denizlispor vardır. Bu takımlarda 462 maçla lig rekoru kırdı.

3 sezon Genç Milli Takımlar teknik sorumluluğu görevini sürdürdü.Aktif futbol yaşantısından sonra, yönetici ve antrenör olarak Türk Futbolu’na hizmet etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda Teknik Başdanışmanlık dahil olmak üzere çeşitli görevler yaptı.

Futbol Federasyonu Araştırma, Planlama, Eğitim ve Geliştirme (ARPEG) Genel Koordinatörü olarak görev yaptı. Antrenörlüğün yanısıra çeşitli gazetelerde spor yazarlığı ile futbol adına 14 kitap yazdı.

31 Mayıs 1942 tarihinde Çankırı’da doğdu. 1976-1977 yıllarında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü de çalıştırmış ve çalıştırdığı takımlarda altyapıdan pek çok yetenekli futbolcuyu keşfetmiş futbol antrenörü, teknik direktör.

Futbola 1957 yılında Eskişehir’de başladı. Bursa Akınspor, Kardemir Karabükspor, Muhafızgücü, Türkiye Ordu Milli Futbol Takımı, Karşıyaka, Şekerspor ve Kastamonuspor’da futbol oynadı.26 yaşında antrenörlüğe başladı.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 129 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2018

Cevap bırakın