Gulşen Kimdir?


Gulşen Kimdir ?

Gulşen 1998’de yeni bir albüm için Prestij Müzik ile anlaşma imzaladı ancak şirketini değiştirmesi yeni ve eski yapımcıları arasında tartışmalara sebep oldu. Serap Turgay, Gülşen’in Raks Müzik ile iki yıl daha anlaşmasının olduğunu öne sürerek şarkıcıya dava açarken Prestij Müzik’ten Mahsun Kırmızıgül,

eski şirketle yapılan görüşmelerden sonra Gülşen ile kayıt anlaşması yaptıklarını söyleyerek suçlamaları reddetti.
Albüm sayesinde 3. Kral TV Video Müzik Ödülleri‘nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı kategorisinde aday gösterildi.

Be Adam’ın çıkışından birkaç ay sonra Gülşen, gece kulübü işletmecisi Murat Varol ile evlendi. Evlilik yüzünden bir süre boyunca müzikal kariyerini geri plana attı.
Gulşen Raks Müzik ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra Gülşen, 1995’in ikinci yarısında ilk stüdyo albümü için çalışmalara başladı.

Bu sırada yapım şirketinin isteği üzerine Tulga’nın Ay Bu Kız Beni Öldürecek şarkısının video klibinde oynadı.Birçok şarkısı Serap ve Özkan Turgay tarafından yazılıp bestelenen ilk albümü Be Adam, Temmuz 1996’da çıkış şarkısı “Gel Çarem” eşliğinde satışa sunuldu.
Lise yıllarında Uzak Doğu dövüş sporlarına merakının bir sonucu olarak karate eğitimi alarak siyah kuşak sahibi oldu. 17 yaşında bir arkadaşıyla birlikte sokakta maruz kaldığı sözlü taciz yüzünden günlük yaşantısında karateyi kullanmak zorunda kaldı ve bunun birkaç kez tekrarlandığını söyledi.
Gulşen Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Müziği Nazariyatı bölümüne başladı. Üniversite eğitimiyle eş zamanlı olarak İstanbul’daki çeşitli gece kulübü ve barlarda sahne aldı ancak hem okulu hem işi bir arada yürütemeyerek birinci yılından sonra okulu bıraktı.

Gulşen Biyografisi

Çocukluğunu ve gençliğini Çapa’da geçirdi, bir yandan da kendilerine ait fındık bahçeleri için ailesiyle birlikte yılda birkaç kez Ordu’ya gidip geldi.
Gulşen 29 Mayıs 1976’da Fatih, İstanbul sınırlarında yer alan Çapa’da Ordulu bir ailenin üçüncü ve son çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Arslan Bayraktar makine mühendisiyken annesi Nimet Bayraktar ev hanımıydı.
Gulşen Üniversiteyi bıraktıktan sonra Türk halk müziği dersleri aldı, üç ay Çelik ve Bendeniz’e geri vokallik yaptı.

1995’te Ataköy’de bir barda sahnedeyken albüm yapımcısı Serap Turgay tarafından beğenilerek eşi Özkan Turgay ile tanıştırıldı ve albüm teklifi aldı. Teklifi kabul ederek Raks Müzik ile dört albümlük bir anlaşma imzaladı.
Gulşen Milliyet, Gülşen’in şarkıyla birlikte iddialı bir çıkış yaptığını yazdı.

Çıkış şarkısının klibinin ardından albüme adını veren şarkıya pijama giyerek çektirdiği klip, Türkiye’de basının ilgisini çekince kendisinden bir süre pijamalı kız olarak bahsedildi. Be Adam klibini albümün sırasıyla üçüncü ve dördüncü video klipleri olan Saz mı Caz mı? ile Son Sözüm takip etti.

2550146 810x458

2550146 810×458


Yazar: Admin

Görüntüleme: 285 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 27 Mart 2019

Cevap bırakın