Göknur Akçadağ Kimdir


Göknur Akçadağ Biyografisi

Araştırmaları, Osmanlı tarihi, Osmanlı’da bir arada yaşama olgusu, şehir ve bölge tarihleri, savaşlar, kent müzeleri, fotoğraflarla görsel tarih, uluslararası ilişkiler, Ortadoğu, Türk-Amerika, Türk-Japonİlişkilerinin çeşitli konuları üzerinedir. Basılı 3 kitabı bulunmaktadır.

Turkishny.com (New York-ABD) web portalinde ve turkofamerica (New York-ABD) dergisinde ve basında tarih, kültür, uluslararası ilişkiler, Dış Türkler, Kafkasya, Ortadoğu, Dış Türkler, dış politika yazıları yazmaktadır.

2000-2008’de The State University of New York (SUNY)- Binghamton University, Fernand Braudel Center’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü öğretim üyesidir.New York’ta ve Washington D.C.’de çeşitli kütüphanelerde ve USA Milli Arşivi’nde Osmanlı- Amerika ilişkileri konusu öncelikli olmak üzere, Osmanlı tarihi kaynakları, Türk tarihi bibliyografyaları, Amerika’da Türk toplumu, kent tarihi müzeciliği üzerine araştırmalar yapmıştır.

New York’ta Türk dernekleri ile ortak projeler geliştirmiştir ve devam etmektedir. “New York Türk Müzesi” kurulması projesi ve “Tarihi Sürecinde Türk-Amerikan İlişkileri Sergisi” üzerinde akademik çalışmalarını sürdürmektedir.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 83 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2017

Cevap bırakın