Ebru Yasar


Ebru Yasar 

2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan Ağlayamıyorum yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında Sanat-ı Ebru adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses’le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar.
Ebru Yasar 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımıyla Ebru Yaşar Seni Anan Benim İçin Doğurmuş adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı.
Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan Cumartesi isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017’de yeni albümü Haddinden Fazla çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu’ya ait Nasıl Uyuyorsun kliplendirilmiştir. Ebru Yaşar Sinan Akçıl imzalı Kararsızım adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011  yeni albümü “Delidir” ile müzik dünyasına dönüş yaptı.
1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan’ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip Vurulur Düşlerim şarkısına çekildi.

Ebru Yaşar Biyografisi

en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı Seni Seviyorum adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır.
Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar “Seviyorum Seni” albümünün ikinci klip ini hareketli “Eğer” parçasının yeni versiyonuna çekti.
Kürt kökenli Türk şarkıcı Ağrı kökenli memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977’de Ankara’da doğdu Liseyi bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun oldu.
Ebru Yaşar 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar Aşkımız Buraya Kadar adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar, Yeminim Var ve “O Değil” gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü.

Eşi Ebru Yaşar’ın eşi Nejat Gül seven hakkında bilgiler

Necat Gül seven, 1980 yılında Diyarbakır Bismil’de dünyaya geldi. Eğitimine Diyarbakır’da başladı. Daha sonra İstanbul’a geldi. Genç yaşlarda iş hayatına atılan Necat Gül seven ilk olarak kendi adını taşıyan bir turizm şirketi kurdu. 26 Haziran 2015 tarihinde ünlü şarkıcı Ebru Yaşar ile Marmaris Boz burun’ da nikah masasına oturdu. Bu evliliğinden 14 Şubat 2017 yılında ikiz çocukları oldu. Çift çocuklarına Hasan Poyraz ve Ebru Su adını verdi.

5a6090a567b0a90eb885b1c7


Yazar: Admin

Görüntüleme: 204 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2019

Cevap bırakın