Ebru Yaşar Kimdir?


Ebru Yaşar 2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan Ağlayamıyorum yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında Sanat-ı Ebru adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır.
Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses’le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar.
Ebru Yaşar 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımıyla Ebru Yaşar Seni Anan Benim İçin Doğurmuş adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı.
Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan Cumartesi isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017’de yeni albümü Haddinden Fazla çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu’ya ait Nasıl Uyuyorsun kliplendirilmiştir
Ebru Yaşar Sinan Akçıl imzalı Kararsızım adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü “Delidir” ile müzik dünyasına dönüş yaptı.
1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan’ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip Vurulur Düşlerim şarkısına çekildi.

Ebru Yaşar Biyografisi

Ebru Yaşar en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı Seni Seviyorum adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır.
Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar “Seviyorum Seni” albümünün ikinci klibini hareketli “Eğer” parçasının yeni versiyonuna çekti.
Ebru Yaşar Kürt kökenli Türk şarkıcı Ağrı kökenli memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977’de Ankara’da doğdu Liseyi bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun oldu.
Ebru Yaşar 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar Aşkımız Buraya Kadar adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar, Yeminim Var ve “O Değil” gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 141 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2019

Cevap bırakın