Çörek Otunun Saça Faydaları


Çörek otu yağı saç için nasıl kullanılır

Çok basit bir karışım ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için çörek otu yağı, limon suyu, çam terebentin esansı ve demlenmiş ıhlamur gerekiyor. Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve kıvamı koyulaşınca saç diplerinden saç uçlarına doğru nazik hareketler ile uygulayın. Karışımı saçınızda yaklaşık olarak 20 dakika bekletmeniz yeterli. Ilık su ile saçlarınızı arındırın ve bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Çok geçerli bir karışım olan bu uygulamayı haftada 2 kere yaptığınızda çörek otu yağının saça hemen nasıl etki ettiğini siz de fark edeceksiniz.

çörek otu saç beyazlamasını önler mi

çörek otu saç beyazlaması sorunu çekenlerin de imdadına koşuyor. çörek otu saç rengi konusunda sıkıntı yaşayanların güvenle kullanabileceği bir bitkisel saç bakımı kürüdür. Haftada 1 kez yapacağınız ve aşağıda tarifini sizlerle paylaştığımız çörek otu saç bakımı kürü ile saçlarınız uzun süre siyah kalabilecek ve saç beyazlamasına doğal çözüm geliştirmiş olacaksınız.

Yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan çörek otu, düzenli tüketildiği takdirde cilt ve saçlar için onarıcı yönü yüksek bir gıda haline geliyor. Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini durdurduğu kanıtlanan çörek otu başka bir tedaviye gerek kalmadan saç kırılmaları, saç kopmaları ve zayıflamaları için inanılmaz bir tedavi sağlıyor. Saçlarınız dökülüyorsa ve çok fazla para harcamadan bu sorununuza bir çözüm bulmak istiyorsanız çörek otu yağını mutlaka denemelisiniz. Dökülen saçların yerine yenilerini çıkartabilme özelliğine sahip olan yağ sayesinde hem saçlarınızı geri kazanacak hem de bakım yaptığınız saçlarınızı güçlendirmiş olacaksınız.

Saç dökülmesi ve kepek oluşumuna karşı bitkisel çözümler arasında en işe yarayan doğal yollardan biri çörek otudur. Çörek otunun tohumlarından yararlanarak elde edilen çörek otu yağı ile bu tür saç ve saç derisi sorunlarının önüne geçilebiliyor.

Saç dökülmesi günümüzde çok yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Genetik yada stres kaynaklı saç dökülmeleri için saç ektirme gibi pek çok çözüm sunulsa da en sağlıklısı bitkisel çözümlerde. Saçlara hem bakım yapan hem de saç dökülmesini en aza indirgeyen çörek otunun saça faydası oldukça fazladır. Saçlarınıza bakım yaparken çörek otu yağı kullandığınızda saçlarınız güçlendiğini ve parlaklık kazandığını fark edeceksiniz. Düzeli olarak kullanıldığında saç dökülmesini durdurmak ta mümkündür.
Çörek otu vücuda faydalı ve tüketilmesi gereken bir besin.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 94 defa

Kategori: Saglık

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2017

Cevap bırakın