Celal Doğan Kimdir


7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde (HDP) Halkların Demokratik Partisinin Gaziantep 1.sıra milletvekili adayı olarak milletvekili seçildi.
Celal Doğan, 28 Ekim 2015 tarihinde “PYD teröristse o zaman kurtuluş savaşı vermiş tüm halklar da teröristtir.” dedi.
5 Haziran 1977 tarihinde yapılan TBMM 16. dönem milletvekilleri seçimlerinde milletvekili olarak seçildi. Celal Doğan, 1977–1980 yılları arasında CHP Gaziantep Milletvekili olarak görev yaptı.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 3 dönem görev yaptı.
1993 yılında Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı görevini de üstlendi. 2006 yılına kadar bu görevine devam etti. Başkanlığı döneminde Celal Doğan tesisleri ve Gaskispor tesisleri adlarında, Gaziantep şehrine Avrupa’da bile eşine zor rastlanacak 2 tane büyük tesis kazandırmıştır. Onun döneminde Gaziantepspor hep başarılı sezonlar geçirdi.
Celal Doğan, Aysel Doğan ile evlidir ve Koray ve Barış adlarında iki oğlu vardır.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde (HDP) Halkların Demokratik Partisinden Gaziantep milletvekili seçildi.
Celal Doğan, 1 Ağustos 1943 tarihinde Gaziantep, Nizip’de Çanakçı Köyünde doğmuştur. İlköğrenimini Çanakçı Köyü İlkokulu’nda, orta öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 1977 yılına kadar serbest avukatlık yaptı.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 130 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 08 Ekim 2017

Cevap bırakın