Azgın Teke Otu Nedir?


Azgın Teke Otu Nedir?

İnsanlar arasında azgın teke otu ismiyle bilinen Keşişkülahı bitkisi, çok eski zamanlardan beri yaşayan, sağlam ve uzun süreli verime sahip bir bitkidir. Çin’de yüzyıllardır yaygın olarak kullanılan bu bitki, birçok cinsel sağlık probleminin çözülmesini sağlamıştır. Üstelik günümüzde piyasada satılan cinsel performans arttırıcı ve cinsel sağlık ilaçlarının tamamında bu ota rastlamanız olağandır. İnsanlar her zaman doğal ve bitkisel yolları tercih ettikleri için, bu otun dünya genelinde kullanım yelpazesi diğer tüm otlara nazaran daha çok genişlemiştir. Azgın teke otu nedir? Diye düşünenler için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

AZGIN TEKE OTUNUN ÖZELLİKLERİ

Yaz kış tüm iklim çeşitlerine dayanıklılık gösteren bu ilginç bitkinin etkileri bilim insanlarını bile şaşırtacak cinsten. Ülkemizde Akdeniz, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sıklıkla rastlanan ve yetiştirilen bu bitkinin en verimli halini yetiştirmek için Mayıs ve Haziran ayları arasında ekimi yapılmalıdır. Çok güçlü ve etkili bir afrodizyak etkisine sahip olan bu bitki, 4 yapraktan oluştuğu gibi farklı renklerde de görülmesi olağandır. Çin ülkesinde bazı efsanelere bile konu olan bu eşsiz bitki, genel anlamda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.


Bitkinin içerisindeki norocarlin, glikozitler, icariinler, mineraller, bileşenler, elementler ve vitaminler sayesinde çeşitli sağlık problemlerinin tedavisinde kullanılabileceği gibi, tüm cinsel rahatsızlıkların, performans eksikliklerinin ve isteksizlik problemlerinin de tedavisinde yaygın olarak kullanılır. İçeriğindeki İcariin maddesi tam bir viagra etkisi sağlar ve doğal yollarla bu etkiyi kazanmanıza yardımcı olur. Kalp ve damar hastalıkları gibi rahatsızlıkların iyileşmesine de yardımcı olan bu efsanesi bitki sayesinde tüm cinsel sağlık problemlerinden kurtulmanız mümkün olabiliyor.

Keşişkülahı bitkisi aynı zamanda halk arasında azgın teke otu olarak da bilinmektedir. Oldukça köklü bir tarihe sahip bu güçlü bitki, pek çok faydası ile beraber öne çıkmaktadır.

5f5565a75542820a5876fb27


Yazar: Admin

Görüntüleme: 171 defa

Kategori: Saglık

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2019

Cevap bırakın