Aylin Aslım Kimdir?


Aylin Aslım Video Klipleri

Senin Gibi
Zor Günler
4 Gün 4 Gece
Ben Kalender Meşrebim
Gülyabani
Ahh
Sen Mi?
Hoşuna Gitmedi Mi?
Aşk Geri Gelir
İki Zavallı Kuş
İşte Sana Bir Tango
Ölünür De

Aylin Aslım Biyografisi Hayatı


Aylin Aslım Biyografisi Hayatı

Aylin Aslım 2011’de Vodafone Free Zone Turnesinde Şebnem Ferah’ın “Özgürce Yaşa” adlı single’ında Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Badem ve TNK ile düet yaptı.2011’in Ocak ayında Coca Cola’nın “Hayata Artı” projesi için “Başka Bir Dünya” adlı single’yi yayınladı.


Aylin Aslım 2009’da Selim Demirdelen’in Dut Ağacı adlı albümünde “Ben Yaptım” ve “Yok Olduk” adlı şarkıları yorumladı. Ve Hande Yener’in Hayrola? isimli albümde “Siz” isimli parçayı yazdı.
2006’da Gelgit albümü iki remix daha eklenerek Pasaj Müzik etiketi ile yeniden piyasaya sürüldü.2007’de Bulutsuzluk Özlemi 20. Yıl Konserinde “Yüzünde Yaşam İzleri Vardı” adlı şarkıya Nejat Yavaşoğulları ile birlike düet yaptı.

Aylin Aslım 1998 Roxy Müzik Günleri’nde 2.’lik ve 1999 Roxy Müzik Günleri’nde “Jüri Özel Ödülü” kazandı. 1998’de Süpersonik adlı grubu kurdu ve oldukça alışılmadık elektronik altyapılı parçalardan oluşan repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.
Aylin Aslım 14 Şubat 1975 tarihinde, Almanya’da Lich adında küçük bir kasabada doğdu. 1994’ten itibaren İstanbul’un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1996’da beş kızdan oluşan Zeytin adlı Rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

Aylin Aslım 2004’te Murathan Mungan’ın Söz Vermiş Şarkılar albümünde, “Kimdi Giden Kimdi Kalan” şarkısını yeniden yorumladı. Yine, 2004’te DJ Mert Yücel’le birlikte yaptıkları “Dreamer” adlı İngilizce single Birleşik Krallık’ta Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve Britanya’da Balance Chart UK’de 3 numaraya, Amerika Birleşik Devletleri‘nde Balance Chart USA’de 1 numaraya kadar yükseldi.

Aylin Aslım 2005’te Teoman’ın Balans ve Manevra filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack’inde Teoman’ın “Bazı Yalanlar” isimli parçasını yorumladı. Ayrıca Kutluğ Ataman’ın çektiği İki Genç Kız filminin soundtrack’inde ilk albümünden “Keşke” adlı şarkısı yer aldı. Aynı yılın Nisan ayında, Aylin Aslım Ve Tayfası adı altında Pasaj Müzik‘ten Gülyabani albümünü çıkardı.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 61 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 13 Mart 2019

Cevap bırakın