Arnold Vosloo Kimdir


Arnold Vosloo Nereli Hayatı

2009 yılında “G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi” adlı sinema filminde Zartan rolünde olurken Channing Tatum, Dennis Quaid, Marlon Wayans, Rachel Nichols, Brendan Fraser, Sienna Miller ile beraber oynadı.

Arnold Vosloo, 1988 yılında oyuncu Nancy Mulford ile evlendi. 1991 yılında boşandı. Bu evliliğinden bir kızı vardır. 16 Ekim 1998 tarihinde pazarlama müdürü Sylvia Ahí ile Las Vegas’da evlendi.

1984 yılında Boetie gaan border toe (Little Brother Goes to the Border) filminde oynayarak sinemaya adım attı. 1987 yılında ilk defa Hollywood filmi olan “dı. 1988 yılında Amerikan vatandaşı oldu.

1999 yılında “Mumya” filminde Baş Rahip Imhotep karakterini canlandırırken Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah ile beraber oynadı.

2001 yılında “Mumya Dönüyor” filminde yine Baş Rahip Imhotep karakterini canlandırırken Brendan Fraser, Rachel Weisz, Dwayne Johnson, John Hannah ile beraber oynadı.

16 Haziran 1962 tarihinde Güney Afrika‘da Pretoria’da Johanloo ve Johan J. Daniel Vosloo çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Nadia (d.1958) adında bir ablası vardır.

Okul eğitimi bittikten sonra askerliğini yapmak üzere asker gitti ancak sağlık sorunları nedeni ile kısa sürede geri geldi. Pretoria’da tiyatro okulunda işe girdi. Önce aydınlatma işi ve sahne gerisinde çalıştı. Daha sonra Pretoria Devlet Tiyatrosu üyesi oldu.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 119 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2017

Cevap bırakın