Arif Verimli Kimdir


Arif Verimli Nereli Hayatı

2004 yılında emekli olan Arif Verimli, 2005 yılında Profesör oldu, 2005 – 2011 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra halen muayenehanesinde serbest hekimlik yapmaktadır. Sabah kuşağında yayınlanan programların vazgeçilmez ve değişmez stüdyo konuğu olarak toplumu eğitme çalışmalarını sürdürmektedir.

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programında avukat Rahmi Özkan ile birlikte Arif Verimli de görev yapmaktadır.

1 Haziran 1954 tarihinde Antalya‘da ailesinin 4. çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Antalya’da Namık Kemal İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi de Antalya’da bitirdi.

Üniversiteyi Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu ve 1977yılında mezun oldu. Hemen ardından psikiyatri asistanı olarak Psikiyatri dalında yüksek ihtisas yaptı ve 1982 yılında Psikiyatrist oldu.

1982-1983 yılları arasında Adana Askeri Hastanesinde askerlik görevini tamamladı.

1983 yılında zorunlu hizmet ataması ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Başasistan olarak atandı. 1994 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğine getirilen Arif Verimli, 2003 yılına kadar bu görevini icra etti.

Arif Verimli, aynı zamanda 5. Psikiyatri Klinik Şefi olarak hizmet verirken pek çok bilimsel kongreye gereekreter olarak katıldı. Özellikle İstanbul genelindeki liselerde Gençliği Uyuşturucu ve Alkolden Korumak için verdiği seminerler dikkat çekmektedir.

Başhekimliği döneminde kurduğu Evlilik Danışma Merkezi,UMATEM,182 Umut Işığı Hattı,İntihar Müdahale Merkezi halen toplum faydasına hizmet etmektedir.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 85 defa

Kategori: Biyografiler

Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 2017

Cevap bırakın