Akdeniz Diyeti Hakkında Bilgi


Akdeniz Diyeti Hakkında Bilgi

Konumuz dahilinde yer alan Akdeniz diyeti hakkında sizlere bilgiler sunacağız. temelini Güney İtalya, Girit ve Yunanistan’dan almış bir yemek alışkanlığından türeyen ve günümüzde ülkemizde de olmak üzere birçok dünya ülkesinde çok sayıda kişi tarafından uygulanan diyet yöntemi olarak uygulanmaktadır. Akdeniz mutfağı herkesin bildiği üzere genellikle yemekte yer alan tuz oranı düşük, posası fazladan tipikleşmiş ve doymuş yağı az bulunan bir mutfağa sahiptir.

Kilosunu korumak isteyen, fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve aynı zaman’da sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak isteyen çok sayıda kişi  üzerine hazırlanan programlar neticesinde zayıflamak adına hedeflerine atılmaktadır. Akdeniz diyeti içerisinde başlıca gelen besinler bezelye, fasulye, meyveler, yeşil sebzeler, mercimek ve baklagiller yer almaktadır.

TAVUK VE BALIK ETİ İN, KIRMIZI ET OUT

                Birçok etkili diyet listesi gibi Akdeniz diyetinde de kırmızı et bu diyeti yapmak isteyenler için uzak durulması gerekilen bir besindir. Et üzerine yapılacak seçimleriniz daima balık ve tavuk etinden yana olsun, zira Akdeniz diyetinde balık ve tavuk etine fazladan diyet listeleri bulunmaktadır. nasıl yapılır sorusuna verilecek önemli bilgilerden biride kırmızı et yerseniz dahi bu oran ayda bir az miktarda olmak şartı ile yer alan diyet listelerinde bulunmaktadır. Haftada bir tavuk eti ve yumurta tüketimi de yer almaktadır. Sert kabuklu kuruyemişler, rafine hali tahıllar, zeytinyağı, yoğurt, balık, süt ve süt ürünleri ise her gün Akdeniz diyetinde tüketilen besinler arasında yer almaktadır.

  kilo vermek sadece bu konuya değinen bir tercih değildir, aynı zaman’da kalp ve damar hastalıkları üzerine şikayetleri olan insanların da mutlaka uygulaması gereken diyetler arasında yer almaktadır. Zengin içeriği ile hem doyum hem de sağlık konusunda oldukça yüksek oranda duran Akdeniz diyeti ile sağlığınızı da koruma altına almış olacaksınız. Akdeniz diyeti için mutlaka bir uzman diyetisyen’den yardım almalısınız. Kilo, kalp sağlığınız ve genel vücut sağlığınıza dayalı olarak hazırlanacak olan program çerçevesinde diyet yapmak isteyen kişiye göre hazırlanmakta olan Akdeniz diyet listesi doğru ve zamanında uygulandığı vakit oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Dip not: Akdeniz diyeti yapmak isteyen bir kişi daha evvel başkası için hazırlanmış bir diyet listesini kullanmamalıdır. Zira kullanacakları Akdeniz diyet listesi hazırlanmış olan kişinin bünye ve genel vücut sağlığına göre hazırlandığı için ters sonuçları diğer kişilerde gösterebilmektedir.


Yazar: Admin

Görüntüleme: 154 defa

Kategori: Saglık

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2019

Cevap bırakın